taishan
18 بهمن 1401 - 20:49

استقرار بیمارستان سیار ۶۰ تخت خوابی بنیاد احسان در خوی

مدیرعامل بنیاد احسان از استقرار بیمارستان سیار ۶۰ تخت خوابی بنیاد احسان در خوی خبر داد و گفت: روزانه ۴۰ هزار پرس غذای گرم و ۳۰ هزار قرص نان در این منطقه توزیع می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سعید سلیمانی؛ مدیرعامل بنیاد احسان در خصوص امدادرسانی به زلزله‌زدگان در استان آذربایجان غربی اظهار کرد: بعد از ارزیابی و احساس نیاز مردم به خدمات پزشکی مناسب، بیمارستان سیار احسان با 12 کانتینر و ظرفیت 60 تخت خواب برای خدمت‌رسانی به مردم خوی به سرعت وارد این شهرستان شد. بیمارستان سیار احسان علاوه بر ظرفیت بستری بیماران، دارای اتاق عمل، سونوگرافی و آزمایشگاه است.

سلیمانی ادامه داد: همچنین با تشکیل کمیته‌های تخصصی و بررسی‌های روزانه‌، نقاط محروم از خدمات شناسایی شدند و با تشکیل  4 کمپ اضطراری در این مناطق،6 هزار نفر تحت پوشش خدمات مختلف بنیاد احسان قرارگرفته‌اند.

وی افزود: برای تامین مایحتاج مناطق زلزله‌زده، روزانه 40 هزار پرس غذای گرم، 70 هزار بطری آب معدنی، 30 هزار قرص نان و 4 هزار بسته معیشتی درحال توزیع است.

مدیرعامل بنیاد احسان خاطرنشان کرد: با توجه به سرمای هوا، 400 بخاری، 100 چادر امدادی و 3 هزار پتو به منطقه ارسال شده است تا در اختیار مردم آسیب دیده قرار گیرد.

سلیمانی تاکید کرد: تا زمان برگشت آرامش به شهر و انتقال مردم از کمپ‌ها به خانه‌هایشان در منطقه و در کنار مردم حضور خواهیم داشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1026203